سوالات متداول

در این صفحه سوالات متداول که در خصوص خدمات یونش پرسیده میشود فهرست شده اند. اگر سوالی در ذهن شماست که در اینجا پاسخ داده نشده است .با ما تماس بگیرید.(به روز رسانی شده در 28 مهر ۱۳۹۸)
۵ سوال برتر
یونش چیست ؟

یونش یک سرویس سوخت رسانی سریع و بر اساس درخواست مشتری است که در مکان دلخواه و زمان دلخواه شما باک خودرویتان را پر میکند .با یونش استرس کمبود سوخت را برای همیشه فراموش کنید. موتورسیکلت ها یونش به صورت مداوم آموزش میبینند تا سوخترسانی امن و با کیفیت را انجام دهند.
یونش در چه مناطقی سرویس میدهد؟

یونش در حال حاضر در مناطق یک، سه، محله های هروی و پاسداران زمان کمتر از 60 دقیقه خدمت ارائه میکند.
یونش

یونش در حال حاضردر ساعات زیر خدمات ارائه میکند

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح الی 20 عصر

پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ عصر
یونش از کجا سوخت را تامین میکند ؟ کیفیت سوخت چگونه است ؟

یونش در حال حاضر سوخت مورد نیاز خود را از پمپ بنزین های مجاز سطح شهر تامین میکند . نکته مهم این است که ما از پمپ هایی سوختگیری میکنیم که حداقل یک روز از تخلیه سوخت در آنها گذشته باشد و حداکثر سه روز .با کنترل این زمان ما مطمئن هستیم که سوخت دریافتی ما کمترین میزان ناخالصی ناشی از بهم خوردن ناشی از ورود سوخت جدید یا ماندگی سوخت در مخازن زیر زمینی پمپ بنزین ها را دارد.

سفارش سوخت
چطور سفارش بدم ؟

شما به سادگی با دریافت برنامه موبایل رایگان اندورید از چارخونه و IOS از سایت به صورت مستقیم میتوانید به راحتی با تعیین میزان سوخت مورد نیاز و مشخص کردن مکان خودتان روی نقشه در ساعت و روز مورد دلخواه سوخت سفارش داده شده را تحویل بگیرید .
آیا هزینه ای برای کنسل کردن سفارش وجود دارد ؟

بله در صورتی که موتورسیکلت های یونش به سمت شما حرکت کرده باشند هزینه حمل بر اساس تعرفه سوخت دریافت خواهد شد اما هزینه بنزین درخواستی شما در حساب کاربری تان شارژ میشود.در صورتی که موتورسیکلت های ما به سمت شما حرکت نکرده باشند، هزینه ای برای کنسل کردن دریافت نمیشود. در صورتی که نیازمند کنسل کردن درخواست هستید با شماره ۸۸۹۳۰۱۶۲ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید .
چرا یونش سوخت را در ظروف بجز باک خودرو تحویل نمیدهد؟

با توجه به الزامات و دستور العمل های ایمنی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تحویل سوخت در ظرف های متفرقه ممنوع است .
چطور مطمئن شوم همان مقداری که پرداخت کردم سوخت دریافت میکنم؟

یونش از همان استاندارد های رسمی کشور که برای پمپ بنزین ها و کالیبراسیون آنها استفاده میشود بهره میگیرد . علاوه بر این ما از فناوری پمپ های ویژه سوخت استفاده میکنیم که به هیچ عنوان هوا همراه سوخت منتقل نمیشود و در نهایت از لیتر شمارهای دیجیتال با دقت میلی لیتر استفاده میکنیم . تجهیزات ما به صورت دوره ای بازرسی و کالیبره میشوند تا از این نظر مشکلی نداشته باشند .
یونش چقدر سوخت تحویل میدهد ؟

موتورسیکلت ها ما میتوانند تا ۱۲۰ لیتر بنزین را با خود حمل کنند. بنابر این میتوانند همه انواع ماشین های معمول را تامین کنند .سیستم نازل و شیلنگ موجود در موتورسیکلت های ما به فناوری قطع کن مجهز است و به راحتی بعد از پر شدن باک خودروی شما سوختگیری به صورت کاملا ایمن متوقف میشود.
چطور هزینه سوخت را پرداخت کنم ؟

به سادگی و تنها با داشتن رمز دوم کارت میتوانید مانند همه خرید های اینترنتی دیگر با استفاده از درگاههای امن بانکی پرداخت خودتان را انجام دهید . برای مشترکان یونش امکان پرداخت با کارت در محل سوختگیری نیز فراهم است .
آیا میتوان یک سفارش را در چند باک تحویل گرفت ؟

خیر در صورتی که یک بسته سفارش داده باشید این بسته تنها در یک خودرو قابل تحویل است و قابل تقسیم نیست .مثلا اگر یک بسته ۴۰ لیتری سفارش داده اید نمیتوانید آن را بین دو ماشین و هر کدام ۲۰ لیتر تقسیم کنید. شما برای سفارش جهت چند خودرو در یک مکان می توانید بسته های ویژه یونش را خریداری کنید.
چرا یونش مبلغ سوخت را به صورت پیش پرداخت دریافت میکند ؟

با توجه به اینکه ما سفارش شما را بعد از دریافت اجرا میکنیم و عملا کالای مورد درخواست شما تبدیل به یک خدمت جاری میشود باید از واقعی بودن درخواست ها مطمئن باشیم .بنابراین برای افرادی که عضو باشگاه مشتریان یونش نیستند پرداخت ها به صورت پیش پرداخت است اما برای دوستانی که عضو باشگاه ما هستند امکان پرداخت بعد از دریافت سوخت وجود دارد .

در مورد حمل و نقل
چه ساعاتی میتوانم درخواست سوخت بدهم ؟

یونش در حال حاضردر ساعات زیر خدمات ارائه میکند

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح الی 20 عصر

پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ عصر

ما در حال حاضر بعد از ساعت 20 به دلیل ترافیک پر حجم و بر اساس استاندارد های ایمنی یونش سرویس ارائه نمیکنیم . اما به زودی ساعت های جدیدی که ترافیک کمتری در شهر وجود دارد به ساعات کاری ما اضافه میشود . توصیه میکنیم در ساعات خلوت روز و وقتی در منزل یا محل کار هستید درخواست خود را ثبت کنید تا بتواینم به خوبی به شما سرویس ارائه کنیم .
آیا باید در زمان سوختگیری در خودرو ام باشم ؟

بله . شما باید در زمان سوختگیری برای باز کردن درب باک خودرو حضور داشته باشید . اعضای باشگاه مشتریان ما میتوانند از خدمات یونش به منظور سوختگیری بدون حضور در محل استفاده کنند. برای این منظور به صفحه باشگاه مشتریان یونش مراجعه کنید .
موتورسیکلت های شما چگونه ماشین من را تشخیص میدهند؟

در زمان ارائه سرویس موتورسیکلت های ما با شما تماس میگیرند و بر اساس درخواست شما و در خودروی مورد نظر شما سوختگیری صورت میگیرد . در صورتی که حضور ندارید باید در بخش یادداشت های سفارش شماره پلاک خودرو و مشخصات آن را درج کنید .
موقعیت خودروی من برای سوختگیری باید چگونه باشد ؟

خودروی شما باید در محل بدون شیب و غیر مسقف قرار گرفته باشد . اگر در پیاده رو یا در پارکینگ و مسیر های عبور هستید ،لازم است خودرو را در جای مناسب قرار دهید .

ایمنی
یونش ایمن است ؟

کاملا .تمام نیروی های یونش بر اساس استاندارد های آتش نشانی آموزش دیده هستند .موتورسیکلت های ما به مخازن آلومینیوم از آلیاژ ویژه مجهز هستند که درون آنها فناوری ضد انفجار به کار گرفته شده است و علاوه بر این تمام موتورسیکلت ها به آتش خاموش کن و تجهیزات اتصال زمین برای دوری از خطر الکتریسیته ساکن مجهزند. ما از فناوری بنزین سرد به منظور کاهش خطر اختلاط بخار بنزین و اکسیژن بهره میبریم که میزان بخار قابل اشتعال در محیط را نسبت به پمپ های بنزین تا ۹۶ درصد کاهش داده است .
آیا انتقال و تحویل سوخت یه مفهوم جدید و خطرناک است ؟

خیر .حمل و نقل سوخت و فرآورده های نفتی یک فناوری و روش کار بسیار قدیمی است که استاندارد های متعدد ایمنی دارد که استفاده از آنها موجب شده تا کمترین میزان حادثه وجود داشته باشد .مثال های متعددی از این امر وجود دارد انواع سیلندرهای گاز مایع که تقریبا همه ما تجربه کار با آنها را داشته ایم ، انواع کامیون های بزرگ حمل سوخت که هر کدام بیش از ۳۰۰۰۰ لیتر بنزین را حمل میکنند ،انواع مخازن سوخت کمکی در خودروهای برد بلند و سافاری. موتورسیکلت های ما در مخزن ها ۱۲۰ لیتری بنزین مایع حمل میکنند که نسبت به گازهای تحت فشار در مخازن یا حجم های بزرگ بزنین بسیار کم خطر و ایمن است .
آیا یونش از کامیون برای حمل سوخت استفاده میکند ؟

بله . یونش در کنار ناوگان موتور سیلکت برای حمل سوخت،از ناوگان کامیونی برای سوخت رسانی سازمانی استفاده میکند .
آیا یونش به محیط زیست لطمه میزند ؟

خیر. یونش به عنوان اولین سامانه توزیع هوشمند سوخت از سه فناوری ویژه برای کاهش بخارات بنزین در محیط زیست استفاده میکند. میزان بخارات بنزین موجود در فضای پمپ بنزین ها بیش از ۴۰۰۰ گرم بر متر مکعب است این عدد در مورد یونش کمتر از ۸ گرم بر مترکعب است .ما از فناوری کهاب برای بازگردان بخار بنزین به مخزن استفاده میکنیم تا کمترین بخار بنزینی در حین سوختگیری به هوا منتقل شود.همچنین هر سرویس یونش میتواند در سال بیش از ۱۵۶ کیلوگرم نشر دی اکسید کربن به ازا خودرو را کاهش دهد. فعالیت یونش میتواند از نشت و نفوذ میلیون ها لیتر فرآورده نفتی به آب های زیر زمینی از طریق مخازن زیر زمینی پمپ های بنزین جلوگیری کند .برای اطلاعات بیشتر در خصوص آلودگی های پمپ های بنزین میتوانید مطالب زیر را بخوانید :

https://www.ag.ny.gov/environmental/oil-spill/dangers-leaking-underground-storage-tanks

https://www.csu.edu/cerc/documents/LUSTThreattoPublicHealth.pdf

https://www.ag.ny.gov/environmental/oil-spill/dangers-leaking-underground-storage-tanks

https://www.sciencedaily.com/releases/2014/10/141007103102.htm

https://www.scientificamerican.com/article/is-it-safe-to-live-near-gas-station
چقدر احتمال خطر آتش سوزی بر اثر الکتریسیته ساکن وجود دارد ؟

به وضوح میتوانیم بگوییم هیچ !! تمام موتورسیکلت های ما به فناوری اتصال به زمین و تخلیه الکتریسیته ساکن هم در خود مخزن و هم در کل موتورسیکلت هستند و در تمام مدت نیز رانندگان ما در کنار وسیله نقلیه حضور دارند .و این موضوع خطر آتش سوزی در اثر الکتریسیته ساکن را به صفر رسانده است .کلا این نوع آتش سوزی بسیار نادر است به عنوان مثال از بین بیش از ۳ میلیارد سوختگیری در سال در ایران کمتر از ۵ مورد آتش سوزی در اثر جریان الکتریسیته رخ میدهد .که در حقیقت شانس این رخداد یک در ۶۰۰ میلیون است .اغلب این حوادث هم توسط افراد آموزش ندیده رخ میدهد که قبل از اینکه الکتریسیته ساکن بدن خود را تخلیه کنند اقدام به سوختگیری میکنند. اما راننده های موتورسیکلت های ما کاملا برای این موضوع آموزش دیده اند .
آیا امکان آتش سوزی مخازن سوخت یونش دراثر تصادف وجود دارد ؟

برخلاف آن چیزی که در فیلم های سینمایی میبیند آتش سوزی در تصادف بسیار نادر است . که تنها در ۳ مورد از هر ۱۰۰۰ حادثه رخ میدهد .از این تعداد هم تنها ۲ درصد مربوط به مخازن سوخت و آتش سوزی در آنهاست .یعنی احتمالی در حدود ۶ در ۱۰۰۰۰۰ حادثه تصادف .علاوه بر این به دلیل کوچک بودن مخازن ما و ساخته شدن آنها از آلیاژ ویژه آلومینیوم امکان صدمه و آسیب در تصادف ها در کمترین میزان ممکن است .
خطر انفجار موتورسیکلت های یونش چقدر است ؟

در سال گذشته نزدیک به ۱۲۰ هزار تصادف در شهر تهران رخ داده است. چند تصادف منجر به انفجار شده است ؟تصادفات بر خلاف آنچه در فیلم ها میبینید منجر به انفجار نمیشوند .آنچه موجب انفجار میشود ترکیب سه ضلع مثلث آتش یعنی اکسیژن ،ماده سوختی و گرماست . مخازن سوخت ما پر از ماده ضد انفجاری هستند که از به وجود آمدن ترکیب هوا و بنزین جلوگیری میکنند .برای انفجار شمار نیاز به ترکیبی از ۹۲ درصد هوا و ۸ درصد بنزین دارید که این ترکیب اصولا در مخازنی که پر از بخار بنزین هستند به وجود نمی آید . در یک تصادف جمع شدن تمام عوامل حریق عملا بسیار دور از ذهن است .

سوالات متفرقه
من خارج از محدوده سرویس دهی یونش هستم ،چقدر طول میکشد تا سرویس شما به من برسد ؟

در حال حاضر سرویس یونش فقط در مناطق یک، سه و محله های هروی و پاسداران قابل ارائه است .
آیا میتوانم از خدمات یونش برای موتور سیکلت یا وسایل نقلیه بجز خودرو استفاده کنم ؟

خیر . سرویس های یونش برای موتور سیلکلت ها قابل ارائه نیست . اما در مورد خودرو های دارای باک ایمن قابل ارائه است .
آیا میتوانم برای چندین خودرو درخواست بدهم ؟

بله. شما میتوانید از خدمات گروهی ما استفاده کنید. در این نوع از خدمات میتوانید برای همکاران یا همسایگانتان خدمات جمعی بگیرید و البته در زمان و هزینه ها هم صرفه جویی کنید.
آیا یونش گازوئیل هم توزیع میکند ؟

خیر در حال حاضر ماتنها بنزین را توزیع میکنیم .اما به زودی این خدمت به یونش اضافه میشود.
چطور کارت های هدیه یونش را خریداری کنم ؟

با مراجعه به بخش کارت های هدیه میتوانید آنها را خریداری کنید این کارت ها دارای کد مخصوص بوده و با استفاده از آن میتوانید بنزین به دوستان و کارکنان خود هدیه بدهید .