نوشته شده در تاریخ دیدگاه ها

پرداخت آنلاین هزینه بنزین

پرداخت در پمپ بنزین ها

بنزین یک محصول با نیاز بسیار زیاد است.شیوع ویروس کرونا در جهان و حساسیت‌های ارتباطی برای قطع زنجیره انتقال کرونا، لزوم استفاده از خرید مایحتاج روزانه مردم از جمله بنزین به صورت آنلاین را بیشتر کرده است.

حفظ فاصله اجتماعی  به گفته تمام متخصصان و پژوهشگران حوزه بهداشت اصلی‌ترین راه مقابله با ویروس کووید۱۹ شناخته شده است. پر واضح است که رعایت این مهم نیازمند آگاهی از مسائلی است که فرد  را از هرگونه آلودگی جدید مصون کند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است حفظ فاصله اجتماعی را با مشکل مواجه کند، نیازمندی‌های روزانه و خرید مایحتاج معیشتی است. با شیوع ویروس کرونا در جهان بانک‌ها، مؤسسات اقتصادی، داروخانه‌ها و حتی فروشگاه‌های مواد غذایی برای سهولت دسترسی مردم به نیازهای روزانه خدمات دهی خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند.

پرداخت آنلاین بهای بنزین

مشکل سرایت کرونا در پمپ بنزین ها

یکی از نقاطی که مردم به صورت روزانه به آن مراجعه میکنند و اتفاقا در گزارش های موجود نیز محل سرایت بسیار مهمی است،پمپ بنزین هاست .فرآیند فعلی پمپ بنزین ها که نیازمند حضور رانندگان برای ورود کارت سوخت ،سوختگیری و پرداخت وجه به پمپ چی یا مسئول جایگاه است باعث شده تا این نقاط به یکی از آلوده ترین نقاط شهر از منظر سرایت کرونا تبدیل شود.اگرچه کرونا موحب دردسر بسیاری برای مردم جهان شده است اما میتوان از این فرصت برای اصلاح فرهنگ و رفتار مصرف کننده به سوی روش های پرداخت الکترونیکی کم هزینه و بهداشتی تر استفاده کرد.

کرونا فرصتی برای پرداخت آنلاین

هزینه هریک از کارتخوان‌های موجود درکشور قیمتی در حدود 3 میلیون  تومان دارد و سالانه نزدیک به ۳۰۰‌هزار دستگاه نیاز کشور می باشد و. این ارقام نشان‌دهنده آن است که به‌طور سالانه حدود 900 ‌میلیارد تومان ارز، به خارج کشور انتقال می‌یابد.کمبود کاغذ مخصوص دستگاه‌های کارت‌خوان، کمبود قطعات دستگاه‌های کارت‌خوان و افزایش هزینه‌های پرسنلی که مورد اول و دوم به دلیل تحریم و جهش قیمت ارز و موضوع سوم به دلیل افزایش غیرمعمول حقوق و دستمزد توسط وزارت کار ایجاد شده از چالش‌های اساسی است که شرکت های  ارائه دهنده خدمات کارتخوان با آن مواجه هستند.فرصتی که کرونا برای ارائه خدمت پرداخت در بستر انلاین فراهم کرده است.

مشکل پرداخت در CNG

این موضوع در خصوص پرداخت هزینه سوخت cng هم وجود  دارد.  «یکی از دلایل نبود دستگاه کارتخوان در جایگاه‌های CNG این است که در این شرایط کرونا بانک‌ها دستگاه کارتخوان نداشته‌اند و هم‌اکنون تعداد زیادی از جایگاه‌داران در نوبت دریافت دستگاه کارتخوان از بانک‌ها هستند اما هنوز دستگاهی را دریافت نکرده‌اند».هم اکنون بانک‌ها به دلیل شرایط تحریمی دستگاه پوز ندارند و هیچ برآورد زمانی نیز درباره تجهیز همه جایگاه‌های CNG به دستگاه پوز وجود ندارد.این شرایط میتواند موقعیت مناسبی برای سوق دادن مشتریان این سوخت به پرداخت آنلاین باشد.

انحصار گریبان گیر بخش پرداخت

انحصار پرداخت الکترونیکی بهای سوخت به نام یک شرکت خاص باعث شده تا ورود شرکت های پرداخت یار یا دیگر شرکت هایی که توان ورود به این بازار و ارائه خدمت دارند با مشکل مواجه شود. جایی که به نظر میرسد شورای رقابت و کمیته مبارزه با انحصار باید به آن ورود کند و از شرکت ملی پخش در خصوص ایجاد این انحصار برای شرکت به پرداخت ملت توضیح بخواهد.با برداشته شدن این انحصار امکان حضور و ارائه راه حل های نوین پرداخت بدون کارت و کارتخوان فراهم شده و بار مالی سنگین این تجهیزات از دوش جایگاه داران ،شرکت های برند توزیع سوخت و بانک های عامل برداشته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *