نوشته شده در تاریخ دیدگاه ها

پمپ بنزین، کرونا و دستورالعملی برای اجرا نکردن

به گفته کارشناسان ۳ مرکز مهم پخش ویروس کرونا بیمارستان ها، پمپ بنزین‌ها وسوپرمارکت‌ها هستند.

پمپ بنزین، کرونا و دستورالعملی برای اجرا نکردنبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،  وزیر بهداشت در همان روزهایی که تازه سروکله کرونا در کشور پیدا شده بود اعلام کرد که پمپ بنزین‌ها می‌توانند ۸۰۰۰ نفر را به ویروس کرونا آلوده کنند.

طبق دستورالعمل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی باید فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه سوخت در تمامی جایگاه‌ها، توسط کارکنان انجام و دستکش یکبار مصرف در اختیار مردم قرار بگیرد.

اما اینگونه نیست و خودتان مجبور هستید بنزین بزنید و کارت بکشید حتی اگر دستکش نداشته باشید.

کرونا با کسی شوخی ندارد، نکات بهداشتی را رعایت نکنیم به سراغ‌مان می‌آید و یقه‌مان را می‌گیرد، دستورالعمل فقط برای امضا کردن نیست باید اجرایی شود.

بعد از اجرای طرح فاضله گذاری اجتماعی و بعد از آن فاصله گذاری هوشمند، مردم کمتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند و ترجیح می‌دهند با وسیله شخصی به محل کار خود بروند.

این رفت و آمد بین خانه و محل کار باعث افزایش مصرف بنزین می‌شود و آنها مجبور هستند بیشتر به پمپ بنزین‌ها مراجعه کنند.

به مردم توصیه می‌شود که کرونا را جدی بگیرند اما وقتی نوبت به عمل می‌رسد برخلاف دستور العمل ابلاغ شده، رانندگان مجبور هستند از ماشین خود پیاده شوند، بنزین بزنند و کارت بکشند.

در این میان اپراتورهای برخی جایگاه‌ها مدعی هستند که ماسک و دستکش در اختیار آنها قرار نگرفته است و نمی‌توانند جان خود را فدای کم کاری دیگران کنند و به همین خاطر حاضر به سوختگیری نیستند و به مردم می‌گویند خودشان بنزین بزنند.

واقعا اگر پمپ بنزین‌ها مشکلاتی دارند، باید فکر اساسی در مورد آنها نکرد.

اگر ماسک و دستکش به اندازه کافی در اختیار جایگاه‌ دارها قرار می‌گیرد و آنها تن به رعایت دستور العمل نمی‌دهد، نهادهای نظارتی باید به آنها برخورد کنند چون جان مردم را به بازی گرفته‌اند.

کرونا نشان داده است که با حرف و دستور العمل شکست نمی‌خورد.

باید یا در خانه بمانیم و یا وقتی مجبور هستیم برای کار از خانه خارج شویم، نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

یکی از این نکات بهداشتی مربوط به پمپ بنزین‌ها است.

پمپ بنزین‌هایی که به گفته وزیر بهداشت می‌توانند هشت هزار نفر را به کرونا آلوده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *