نوشته شده در تاریخ دیدگاه ها

آخرین اخبار از کرونا در ایران

به گزارش تجارت‌نیوز، اخبار متعدد رسمی و غیررسمی درباره ویروس کرونا در ایران، در چند ساعت اخیر در حال منتشر شدن است. پیش از این، روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه امسال نیز علی ربیعی اظهار کرده بود: ضروری است مردم خبرها را تنها از طریق وزارت بهداشت دنبال کرده و به توصیه‌های آن وزارت به صورت جدی عمل کنند.

در همین حال روز گذشته رسما اعلام شد کرونا به ایران رسید و دو نفر در ایران بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند. امروز هم ایسنا گزارش داد: بر اساس شواهد آزمایشگاهی، ابتلای سه نفر از بیماران بستری در قم و اراک به کرووید۱۹ تایید شده و بیماران مذکور در حال حاضر در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارند. بر اساس گزارش اعلام شده هر سه بیمار تابعیت ایرانی داشته و فرد مبتلا به کرونا در اراک نیز ساکن قم و از همکاران پزشک ما است. با احتساب این موارد تعداد مبتلایان کرووید۱۹ تایید شده در کشور به پنج نفر می‌رسد. همچنین امروز این اخبار منتشر شد:

ـ سخنگوی دولت اعلام کرد: به دستور رییس‌جمهور ستاد پیشگیری و مقا انرژی٬ بنزین٬ بنزین اینترنتی٬ بنزین در محل٬ بنزین سوپر٬ بنزین سیار٬ بنزین معمولی٬ پمپ بنزین انلاین٬ پمپ بنزین در محل٬ پمپ بنزین سیار٬ تلفن بنزین سیار تهران٬ چین٬ سهمیه بندی٬ سوخت٬ کارت بنزین٬ کارت سوخت٬ کرونا٬ کرونا ویروس٬ یونش٬ یونش توزیع مویرگی سوختبله با کرونا در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کشور، گردشگری، راه و شهرسازی، سخنگوی دولت ونماینده ستادکل نیروهای مسلح تشکیل می‌شود.

ـ رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از تهیه دستورالعملی برای مقابله با کروناویروس در وسایل حمل ونقل عمومی خبر داد.

ـ رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل از بستری شدن ۲ مورد مشکوک کرونا در بیمارستان روحانی این شهرستان خبر داد.

ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: از حضور جمع کثیری از مردم شهر در فضای بسته جلوگیری شود.

ـ در پی اعلام انتقال پنج فرد مشکوک به کرونا از قم به تهران، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ضمن تشریح ماجرای انتقال بیماران کرونایی از قم به تهران، گفت: هنوز به طور دقیق منبع سرایت و انتقال بیماری در کشور مشخص نشده است.

کیانوش جهانپور در گفتگو با ایسنا، درباره ماجرای انتقال بیمار مبتلا به کرونا از قم به تهران که توسط رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر اعلام شد، گفت: قبل از اینکه کرونا در قم تشخیص داده شود، برخی افراد خودشان به بیمارستان‌های تهران مراجعه کردند. در عین حال به طور کلی پنج مورد بیمار از قم به تهران منتقل شده بود، اما از زمانیکه تشخیص در قم قطعی شد، بیمارستان قم فعال شده و دیگر بیماران را منتقل نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه ماسک به اندازه کافی وجود دارد، گفت: البته برای افراد عادی استفاده از ماسک را توصیه نمی‌کنیم. ماسک را برای افرادی که در محل حضور دارند و یا افراد پرخطر بر اساس پروتکل‌ها در اختیارشان قرار می‌دهیم.

ـ وزیر آموزش و پرورش همزمان با انتشار خبر فوت دونفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس از تعطیلی تمام مدارس استان قم در روز شنبه خبر داد.

ـ رئیس مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: هر مورد مشکوکی که وجود داشته باشد، دلیل بر این نیست که اعلام کنیم مربوط به بیماری کروناست؛ چراکه ممکن است ما دهها آزمایش انجام دهیم، اما یک مورد آن مثبت باشد.

ـ  استاندار قم گفت: تدابیر پیشگیرانه لازم برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان اتخاذ شده است و جای نگرانی نیست.

ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: میزان کشندگی این ویروس در آقایان بیشتر از زنان گزارش شده است.

ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از آمادگی تمامی مراکز درمانی در قم خبر داد و گفت: بیماری کرونا در قم کنترل شده است و مردم نگران نباشند.

ـ رییس سازمان اورژانس کشور در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، انتقال بیماران مشکوک به کرونا به وسیله آمبولانس‌های خصوصی را ممنوع اعلام کرد.

ـ مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران توضیحاتی درباره خبر ابتلای یک مسافر خارجی مترو به کرونا ارائه داد.

محسن محمدیان مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر توقف متروی ایستگاه شوش به دلیل مشاهده ابتلا به کرونا طی روز جاری اظهار کرد: مسافری صبح امروز در ایستگاه متروی شوش حضور داشته که به دلیل وضعیت نامساعد جسمانی همکاران ما در مترو با نیروهای اورژانس تماس گرفته و پس از حضور نیروهای اورژانس این فرد که ایرانی هم نبوده به بیمارستان منتقل شده است.

وی با بیان اینکه این حادثه سبب وقفه در تردد قطار مترو در این ایستگاه شد،‌گفت: اینکه مسافر خارجی مترو مبتلا به کرونا بوده یا خیر را باید مسؤولین بهداشتی و درمانی و یا اورژانس اعلام کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران ادامه داد: قطارهای متروی تهران در هر شبانه‌روز دو بار ضدعفونی می‌شوند که یکبار صبح هنگام و قبل از ورود مسافران و یک مورد نیز پس از اتمام مسافرگیری در مترو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *