نوشته شده در تاریخ دیدگاه ها

ماجرای تخصیص بنزین سهمیه‌ای ۳ هزار تومانی به آمبولانس‌ها چه بود؟

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، طرح مدیریت مصرف سوخت با هدف کنترل میزان مصرف بنزین و جلوگیری از قاچاق آن به خارج از کشور از چندی قبل اجرا شده است و این طرح مصوبه دولت و مجلس است، اما مسئولان شرکت نفت برای خودرو‌های مختلف سهمیه ماهانه‌ای را در نظر گرفته اند که در این میان سهمیه ماشین آمبولانس را ماهانه ۵۰۰ لیتر تعیین کرده اند.
چند روز گذشته خبری در یکی از رسانه ها منتشر شد که بر اساس آن اورژانس باید بابت هر لیتر بنزین مصرفی آمبولانس‌های خود باید مبلغ ۳ هزار تومان را بپردازد و این در حالی است که اورژانس منبع درآمدی ندارد و سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که آیا این طرح و بنزین لیتری ۳ هزار تومان فعالیت‌های اورژانس و به خصوص سلامتی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا خیر؟

رشد ۸ درصدی مصدومان تصادفات رانندگی در کشور

مجتبی سیف قائم مقام اورژانس کشور گفت: متأسفانه در سال جاری شاهد رشد ۶ تا ۸ درصدی مصدومان تصادفات رانندگی بودیم.

قائم مقام اورژانس کشور با اشاره به رشد ۸ درصدی مصدومان تصادفات رانندگی گفت: برای کاهش میزان مصدومان حوادث رانندگی تعداد پایگاه‌های شهری را از یک هزار و ۲۰۴ پایگاه به یک هزار و ۲۴۶ پایگاه افزایش دادیم.

سیف ضمن گلایه از افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین ما را در تأمین سوخت آمبولانس‌ها با مشکل مواجه کرده است، چراکه منابع خاصی هم برای تأمین سوخت آمبولانس‌ها به اورژانس ندادند.

قائم مقام اورژانس کشور تصریح کرد: سهمیه‌ای که دولت برای ما در نظر گرفته است ۵۰۰ لیتر آن هم لیتری ۳ هزار تومان در ماه است.

دولت و مجلس قصد محدود کردن فعالیت‌های اورژانس را ندارند

در این رابطه کیانوش جهانپور مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان اظهار کرد: موضوع بنزین ۳ هزار تومانی آمبولانس‌ها یک مسئله بغرنج نبوده و با همکاری و تعامل بین بخشی این مسئله برطرف می‌شود و امیدوارم هیچ مشکلی در این حوزه نداشته باشیم.
او ادامه داد: اگر قرار باشد بنزین لیتری ۳ هزار تومان برای آمبولانس‌های اورژانس در نظر گرفته شود، حتما دولت و مجلس منابع مالی آن را در نظر بگیرند تا مشکلی در این خصوص و محدود شدن فعالیت‌های اورژانس ایجاد نشود.
جهانپور تاکید کرد: دولت و مجلس هیچ‌وقت قصد محدود کردن فعالیت‌های اورژانس را ندارند بلکه خواهان توسعه فعالیت‌های اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی هستند و امیدوارم این موضوع از نظر کمیسیون تلفیق مجلس، دولت و نمایندگان دور نماند.
مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: بر اساس قانون خودرو‌های دولتی نباید از سوخت یارانه‌ای استفاده کنند به همین دلیل موضوع بنزین ۳ هزار تومانی ویژه آمبولانس‌ها مطرح شده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.